dekoracja stołu na Komunię

Pierwsze Komunie Święte tradycyjnie odbywają się w maju. Ten wyjątkowy dla dzieci czas zbliża się wielkimi krokami. Nieodłączną częścią tej uroczystości jest przyjęcie, które pozwala świętować wydarzenie w gronie najbliższych. Organizując je w domu, trzeba zadbać o odpowiednią aranżację. O czym należy pamiętać, przygotowując dekorację stołu na Komunię?

Czym się kierować, przygotowując dekorację stołu na Komunię?

Pierwsza Komunia to ważny i wyjątkowo uroczysty dzień w życiu dziecka. Nic więc dziwnego, że rodzicom zależy na tym, by podkreślić jego rangę odpowiednią oprawą. Przez dziesiątki lat tradycją było wyprawianie komunijnych przyjęć w domu. Ich centrum stanowił stół, przy którym gromadziła się cała rodzina. I choć z biegiem czasu przyjęcia te zaczęły przenosić się do lokali, to dziś tradycja uroczystego obiadu w domach powróciła. W dużej mierze przyczyniła się do tego pandemia.

Stół to nie tylko centrum uroczystości, ale również serce domu. Organizując w nim przyjęcie komunijne, dobrze jest więc zadbać, by aranżacja stołu oddawała charakter uroczystości oraz styl samych domowników. W tym świetle dekoracja stołu na Komunię może wydawać się sporym wyzwaniem, jednak z naszymi wskazówkami uda się znakomicie. By stół nie tylko pięknie się prezentował, ale też pozwalał na wygodne zjedzenie posiłku i rozmowy, warto postawić na kilka sprawdzonych rozwiązań:

  • klasykę,
  • spójność,
  • minimalizm.

Trzymanie się tych założeń pomoże udekorować stół tak, by wyróżniał się on elegancją, a także stanowił miejsce przyjazne rodzinnemu spotkaniu.

Klasyczna elegancja, która sprawdzi się zawsze

W przypadku dekoracji stołu na Komunię warto postawić na klasykę już na etapie wyboru obrusu. Idealnym kolorem będzie biały. Biały obrus jest nie tylko wyrazem elegancji, ale podkreśla także charakter uroczystości. Jeżeli chcemy wzbogacić biel kolorem, postawmy na jeden akcent. Niech będzie spójny dla takich elementów jak bieżnik, serwetki czy delikatne dekoracje kwiatowe.

Jeśli chodzi o zastawę, klasyka również będzie najlepszym rozwiązaniem. To w zasadzie najważniejszy element, który wpływa na wygląd stołu, podanych potraw, jak i ich smak. Naturalnym wyborem jest biała, klasyczna porcelana – jej ponadczasowy design wpasuje się w każdą aranżację. Doskonale sprawdzą się też bardziej ozdobne zestawy, które podkreślą wyjątkowość okazji. Trafionym wyborem będzie porcelana z delikatnymi zdobieniami w kolorze złota lub platyny. Dostępne są zarówno w klasycznym, jak i bardziej nowoczesnym kształcie – styl zastawy możemy więc dopasować do wnętrza domu.

Dekoracja stołu na Komunię – biała porcelanaMariaPaula Moderna Gold

Tym, którzy chcą postawić na odważniejsze rozwiązania, proponujemy najnowszą kolekcję MariaPaula Astoria. Złote zdobienia w stylu glamour rozświetlą dekorację stołu na Komunię oraz dodadzą aranżacji ozdobnego charakteru. Przy takim zestawie, by nie przesadzić, warto ograniczyć dodatki do minimum i pozwolić wybrzmieć pięknu porcelany.

Złota porcelana jako dekoracja stołu na Komunię

MariaPaula Klasyka Ecru Astoria

Porcelanowa zastawa na stół komunijny – dlaczego warto?

Wyprawiając przyjęcie komunijne, warto zainwestować w dobrej jakości obiadowo-kawowy zestaw porcelany. Dlaczego? Porcelanowe naczynia to nie tylko gustowny element podkreślający wyjątkowe okazje. Są one przede wszystkim praktyczne. Dają możliwość eleganckiego podania całego wachlarza dań – od zupy, przez deser, aż po przekąski nie tylko w dniu Komunii, ale podczas innych domowych uroczystości, jak urodziny, jubileusz, rocznica czy Święta. Stawiając na jeden porcelanowy zestaw, zachowujemy spójność, unikamy chaotycznego połączenia naczyń o różnych stylach czy zdobieniach.

To istotne w wypadku organizowania przyjęcia z wieloma potrawami na nawet kilkanaście osób. Porcelanowe zestawy MariaPaula zawierają wszystkie niezbędne elementy – nie tylko podstawowe talerze, filiżanki czy spodki, ale także – np. wazę, salaterki czy bulionówki. Kolekcje przygotowane są na 6 lub 12 osób, ale dają także możliwość dokupienia odpowiedniej liczby brakujących elementów. Spójna dekoracja stołu na Komunię jest więc możliwa także przy większej liczbie osób.

Czytaj też: Jak nakryć stół, by przestrzegać savoir-vivre?

Z uwagi na trwałość, porcelanę można przekazywać z pokolenia na pokolenie. Zestaw dekorujący komunijny stół możemy zachować na prezent, który będzie sentymentalną pamiątką z Pierwszej Komunii w dorosłym życiu dziecka. Porcelana MariaPaula pozwala także na personalizację naczyń, dzięki której kolekcja jeszcze zyska na wartości.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *