Garden party – jak przygotować?

Lato sprzyja spędzaniu wolnych chwil na zewnątrz. To czas, kiedy chętnie korzystamy z pogody, ciesząc się otaczającą nas naturą. Ogród czy działka to doskonałe miejsce nie tylko do opalania lub pielęgnowania roślin oraz sadzenia własnych warzyw i owoców. To także wyjątkowa przestrzeń do spożywania posiłków pośród zieleni. Lato i sezon grillowy to znakomita okazja do organizacji garden party. Przyjęcia w ogrodzie z roku na rok zyskują na popularności przy większych i mniejszych okazjach.

Organizacja garden party – o czym musisz pamiętać?

Urodziny, imieniny, baby shower, wieczór panieński… – każda z tych okazji jest dobra, by świętować ją w ogrodzie czy na działce. Organizacja spotkania z rodziną bądź znajomymi w takim miejscu wymaga przygotowania. Zapraszając gości na przyjęcie w ogrodzie, musisz zadbać o kilka spraw:

  • duży, stabilny stół – jeśli nie masz tarasu, zwróć uwagę na to, czy stół stoi stabilnie na trawniku (lepiej cieszyć się chwilą niż sprzątać rozlane napoje);
  • odpowiednia liczba miejsca do siedzenia – zapraszając większą liczbę gości, zadbaj o miejsca zarówno przy stole, jak i w innych częściach ogrodu, dobrym pomysłem będzie koc piknikowy lub płaskie poduszki;
  • oświetlenie – ciepłe wieczory sprzyjają długim spotkaniom, koniecznie pomyśl więc o świecach, lampach lub lampionach, w tej roli świetnie sprawdzą się również łańcuchy świetlne lub girlandy, które zapewnią wyjątkowy klimat;
  • menu – tu w zasadzie panuje dowolność, możesz zdecydować się na tradycyjne potrawy, lekkie sałatki lub grilla, ta ostatnia opcja będzie najwygodniejsza – unikniesz biegania do kuchni po kolejne potrawy;
  • naczynia – odgrywają ważniejszą rolę niż się wydaje, przyjęcia w ogrodzie często kojarzą się z jednorazowymi talerzykami i kubeczkami, postaw jednak na ekologiczne i przy okazji wygodniejsze rozwiązanie – tradycyjnej zastawy nie przewróci wiatr, a porcelanowy talerzyk nie rozmoknie pod wpływem pysznego sosu winegret.

Porcelana na przyjęcie w ogrodzie?

Mało kto wie, że podczas przyjęcia w ogrodzie doskonale sprawdzi się porcelana. Dlaczego? Owiana mitem elegancji i kruchości, tak naprawdę dziś posiada wiele modeli i wzorów, które sprawdzają się na co dzień. Współczesna porcelana tworzona jest z myślą o walorach użytkowych. Jest trwała, ma wysoką jakość i nadaje się do mycia w zmywarce. Właśnie dlatego warto zainwestować w gładkie, uniwersalne naczynia, które po przyjęciu możesz umyć szybko i bez zbędnego stresu.

Zastawa z porcelany to propozycja nie tylko na wyjątkowe okazje i duże, niecodzienne uroczystości. Z porcelanowych naczyń możemy korzystać każdego dnia, rozkoszując się choćby pyszną kawą we własnym ogrodzie. Wśród kolekcji MariaPaula znajdziemy komplety, które dzięki swojej uniwersalności będą idealnym rozwiązaniem na garden party o najróżniejszym charakterze. Jednym z prostych i jednocześnie nowoczesnych zestawów jest biała porcelana Moderna.

Porcelana na garden party

Nowoczesna MariaPaula Moderna

Tym, którzy lubią rustykalny, ciepły klimat, do gustu przypadnie kolekcja Nova. Ta urocza zastawa w kolorze écru, doskonale łączyć się będzie z drewnem i obrusami w pastelowych kolorach. Wyśmienitym towarzystwem będą dla niej naturalne kwiaty.

Idealna zastawa na przyjęcie w ogrodzie

MariaPaula Natura z fakturą

Amatorom niecodziennych rozwiązań polecamy natomiast sięgnąć po kolekcję Natura. To zastawa, która niemal wtapia się w zielone otoczenie, nawiązując swoją fakturą do znajdującej się wokół przyrody.

Talerze na garden party

Minimalistyczna MariaPaula Sissi

W aranżacjach ogrodowych świetnie odnajdzie się także MariaPaula Sissi. Jej subtelne wzory znakomicie komponują się z zielenią. Ta zastawa sprawdzi się na garden party w stylu minimalistycznym, w którym główny akcent padnie na roślinność.

Cieszmy się chwilą

Korzystanie z porcelany podczas przyjęć w ogrodzie pomaga ograniczyć produkcję niepotrzebnych, jednorazowych odpadów. Zaoszczędza także czas organizatorom – po spotkaniu mogą umyć zastawę w zmywarce – nie muszą myć jej ręcznie. Porcelana w ogrodzie jest nie tylko wygodna w użyciu, ale stanowi również piękny element wizualnej oprawy garden party. Sprawia, że każde przyjęcie mija pyszniej, zdrowiej – ze względu na wysoką jakość materiału – i przyjemniej.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *