MariaPaula Klasyka Biała

Nadchodzi lato, a wraz z nim słoneczne i ciepłe dni. Przyjemna pogoda zachęca nas do organizowania różnego rodzaju przyjęć w domu lub w ogrodzie. Czym innym jednak jest luźne spotkanie przy kawie z przyjaciółmi, a czym innym niedzielny obiad z dawno niewidzianą rodziną. Zamierzasz przyjąć gości, jednak nie wiesz, jak urządzić przyjęcie, które stanie się miłym wspomnieniem dla Ciebie i zaproszonych osób? Przeczytaj nasz artykuł – znajdziesz tu mnóstwo cennych rad!

Przyjęcie w domu bez stresu i zmęczenia

Kiedy myślisz o zorganizowaniu przyjęcia we własnych czterech kątach, aż wzdrygasz się na samą myśl? Chociaż zadanie wydaje się trudne, to wystarczy jedynie dobra organizacja i wkrótce staniesz się ekspertem w wydawaniu przyjęć. Zanim cokolwiek zaczniesz planować, zaopatrz się w dużą dawkę optymizmu oraz dodatkowych pomocników!

MariaPaula Klasyka Ecru

Kolekcja MariaPaula Klasyka Ecru

Idealne przyjęcie w sześciu prostych krokach

Poniżej stworzyliśmy praktyczną listę zadań, dzięki której z łatwością zorganizujesz wspaniałe przyjęcie – bez względu na to czy jest to spotkanie przy kawie, czy też impreza okolicznościowa, np. przyjęcie z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Z tym planem wszystko będziesz mieć pod kontrolą!

  1. Ustal budżet i listę gości

Pierwszym krokiem jest zrobienie listy gości i zaproszenie ich. Dzięki temu oszacujesz listę wydatków, a przy tym zobaczysz, jaką kwotę możesz przeznaczyć na przyjęcie. Jeśli chcesz zaoszczędzić, dobrym pomysłem będzie wypożyczenie niektórych dodatków oraz samodzielne przygotowanie potraw.

  1. Opracuj menu i motyw przewodni

Przy przygotowywaniu menu zorientuj się, czy Twoi goście nie są na coś uczuleni lub preferują wyłącznie dania bezmięsne. Jadłospis zacznij planować od dania głównego, następnie wybierz zupę, deser i przekąski na imprezę. Jeśli chcesz, aby przyjęcie zyskało niepowtarzalny charakter, zadbaj o motyw przewodni, np. lata 20. czy nawiązanie do tropikalnych klimatów.

MariaPaula Natura

Kolekcja MariaPaula Natura

  1. Zorganizuj dekoracje

Dekoracje dobierz do określonego wcześniej motywu przewodniego. Nie zapomnij także o odpowiednim przyozdobieniu stołu. Latem warto na nim postawić świeże, sezonowe kwiaty, które ożywią każdą aranżację. Efektownie będą również wyglądać świece podkreślające uroczysty charakter przyjęcia.

  1. Skompletuj zastawę

Nakrycie stołu na przyjęcie w domu nie istnieje bez pięknego serwisu obiadowego. Zobacz, czy naczynia nie są zniszczone i wyszczerbione. Jeśli możesz pozwolić sobie na zakup nowej zastawy, to ciekawe propozycje znajdziesz w sklepie MariaPaula.

Uniwersalna porcelana MariaPaula Klasyka Biała sprawdzi się na każdym rodzaju przyjęć, szczególnie na Komunii. Jeśli spotkanie jest bardzo eleganckie i formalne, idealnym wyborem będzie zastawa zdobiona złotem – np. MariaPaula Klasyka Złota Linia. Na mniej oficjalne domowe spotkania lub przyjęcia w ogrodzie sprawdzi się nawiązująca do piękna przyrody kolekcja MariaPaula Natura lub kremowa kolekcja MariaPaula Ecru. Jest w czym wybierać!

MariaPaula Klasyka Złota Linia

Kolekcja MariaPaula Klasyka Złota Linia

  1. Pamiętaj o towarzyskim savoir-vivrze

Dania główne, zupy, przystawki, desery – wszystkie te dania serwuj w odpowiednio dobranych naczyniach. Zupę możesz podać w wazie, aby każdy gość mógł nalać sobie taką porcję, jaką chce. Rybę układaj w półmiskach okrągłych, a mięsa na podłużnych. Sałaty i surówki świetnie prezentują się w salaterkach, a wszelkie drobne zakąski na półmiskach wielokomorowych, zwanych kabaretkami.

  1. Zacznij porządki

Zaangażuj do pomocy innych członków rodziny i dokładnie posprzątaj te miejsca, które będą najintensywniej używane, czyli łazienkę, pokoje gościnne oraz miejsce, w którym odbywa się przyjęcie. Dobrym pomysłem jest również zrobienie remanentu w lodówce i zamrażarce, aby zmieściły się tam wszystkie przygotowane potrawy. Dzięki temu w dzień przyjęcia wystarczy tylko je podgrzać i podać gościom.

Baw się dobrze!

Wszystko lśni, przekąski chłodzą się w lodówce, a stół nakryty i przyozdobiony? To znak, że świetnie sobie radzisz w organizacji przyjęć. Teraz pozostaje tylko czekać na gości i cieszyć się wspólnie spędzonymi chwilami. Pamiętaj, że nic tak nie ucieszy Twoich bliskich i znajomych, jak zadowolony i wesoły gospodarz, dlatego nie przejmuj się drobnymi niedociągnięciami i… baw się dobrze!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *