Polska porcelana jest naprawdę trwała i odporna na zarysowania w trakcie użytkowania, dlatego może służyć nam przez lata. Najwyższą jakość i użyteczność kolekcji możemy przedłużyć poprzez odpowiednią pielęgnację. Jak zadbać o porcelanowy komplet obiadowy lub serwis kawowy? Czy używając jej, możemy korzystać z mikrofalówki lub zmywarki? Jak myć porcelanę?

Zastawa stołowa MariaPaula

Porcelanowe naczynia wyprodukowane w Polsce to wyjątkowo szlachetny wyrób. Te doskonałej jakości, ręcznie zdobione, wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji. Porcelanę MariaPaula charakteryzuje połączenie tradycyjnej produkcji z nowoczesnymi technologiami, dlatego jest ona odporniejsza na czynniki zewnętrzne. Dzięki temu większość naczyń – przede wszystkim te z białej serii – możemy spokojnie myć w zmywarce. Starajmy się jednak, by nie był to zbyt częsty rytuał, zwłaszcza gdy mowa o porcelanie ręcznie malowanej. Korzystając ze zmywarki, warto pamiętać o odpowiednim ułożeniu naczyń – tak, by nie stykały się ze sobą.

Pielęgnacja porcelany

Piękny wygląd porcelany współgra z jej praktycznością. Porcelana nie wchodzi w reakcje z produktami spożywczymi, dlatego nie ma przeciwwskazań, by podgrzewać w niej dania w kuchence mikrofalowej (oczywiście z wyjątkiem tych dekorowanych złotem lub platyną). Porcelanowe naczynia łatwo jest utrzymać w czystości, a odpowiednio utworzone szkliwo cechuje wysoka odporność na zarysowania. Wszelki brud z porcelany schodzi łatwo, bez potrzeby mocnego mechanicznego tarcia. Wyroby nie tracą swojego błysku ani – w przypadku białej porcelany – intensywności bieli. Naczynia pozostają gładkie i przyjemne w dotyku. Porcelanę powinno się przecierać delikatnymi ściereczkami, bez użycia mocnych detergentów. Również korzystając ze zmywarki, należy zachować odpowiednią delikatność.

Porcelana a zmywarka

Komplety porcelany białej od MariaPaula można bezpiecznie myć w zmywarce. Zestawy zdobione złotem lub platyną zaleca się natomiast myć w zmywarce jedynie od czasu do czasu. Co ważne, do czyszczenia porcelanowej zastawy w zmywarce warto użyć delikatnych środków myjących w postaci tabletek żelowych. W przypadku mycia ręcznego, należy stosować mydlaną wodę z użyciem niezbyt szorstkich gąbek, a najlepiej ściereczki. Warto także zrezygnować z preparatów ścierających o grubych ziarnach, by nie naruszyć powierzchni porcelany. Zastosowane w procesie produkcji nowoczesne technologie sprawiają, że naczynia są trwałe i nie zniszczą się przy jednorazowym użyciu mocniejszego preparatu. Warto wiedzieć, że produkty MariaPaula są również odporne na wyższą temperaturę wody. Podczas zmywania ręcznego należy jednak uważać, by porcelana się nie potłukła.

Porcelanowa zastawa – trwałość i ponadczasowość

Styl i tradycyjnie wykonanie porcelanowych zastaw nadaje ponadczasowego charakteru i elegancji każdemu wnętrzu. Są one także, a w zasadzie przede wszystkim, bardzo praktycznym rozwiązaniem. Wyroby porcelanowe są trwałe i wysokiej jakości, wykonane z najlepszych surowców. Przy należytej ostrożności oraz odpowiednich zasadach pielęgnacji, możemy cieszyć się urokiem porcelany na naszych stołach przez długie lata. Co najważniejsze, każdy zestaw MariaPaula łatwo uzupełnić o brakujące, pojedyncze elementy. Wybieraj, rozszerzaj, uzupełniaj i komponuj najlepsze zestawy porcelany MariaPaula według indywidualnych potrzeb.