porcelana MariaPaula klasyka biała, porcelana na komunię, przyjęcie komunijne w domu

Pierwsza Komunia Święta to niezwykłe wydarzenie, nie tylko dla dziecka, lecz także dla jego rodziny. Jako rodzic pragniesz, aby cała uroczystość na długo pozostała w pamięci Twojej pociechy i gości. Aby organizacja przyjęcia komunijnego przebiegła sprawnie i bez zbędnego stresu, warto wcześniej wszystko dokładnie zaplanować. Poniżej pokazujemy, jak krok po kroku przygotować przyjęcie z okazji Pierwszej Komunii Świętej.

Jak zorganizować udane przyjęcie komunijne w domu lub w ogrodzie?

  1. Ustal budżet i liczbę gości

Sprawdź, czy dysponujesz wystarczającym budżetem, aby móc urządzić przyjęcie w domu lub w ogrodzie. W tym celu przelicz kwotę na osobę, aby otrzymać przybliżony koszt przyjęcia. Ważną kwestią jest też wypisanie najważniejszych osób, które powinny towarzyszyć Twojemu dziecku w tym ważnym dla niego dniu.

  1. Wybierz miejsce

Przyjęcie w ogrodzie czy we własnych czterech ścianach? W tym wypadku warto mieć na uwadze warunki pogodowe. Jeśli w świętowaniu przeszkodzi nam brzydka pogoda, to zawsze warto posiadać opcję awaryjną. Możesz przenieść całe przyjęcie do domu lub zadbać o pawilon ogrodowy.

  1. Opracuj menu

Jeśli nie masz zaufania do swoich zdolności kulinarnych lub po prostu chcesz zaoszczędzić czas spędzony w kuchni, to idealnym rozwiązaniem będzie zamówienie jedzenia z dowozem. Komponując menu, pamiętaj o wieku i upodobaniach uczestników. Warto też dowiedzieć się, czy wśród gości znajdują się alergicy, weganie lub wegetarianie.

przyjęcie komunijne, dekoracje komunijne, porcelana MariaPaula Klasyka Biała

Kolekcja MariaPaula Klasyka Biała

  1. Zadbaj o odpowiednie dekoracje i dodatki

Eleganckie dekoracje komunijne pozwolą na stworzenie uroczystej, doniosłej, a zarazem ciepłej i rodzinnej atmosfery. Aby oprawa wydarzenia była spójna, już na początku określ motyw, kolor lub wiodący styl. Pamiętaj również o niezbędnych dodatkach, takich jak zaproszenia czy dekoracje stołu.

Dekoracja stołu komunijnego – na co zwrócić szczególną uwagę?

Odpowiednio dobrane dekoracje komunijne pozwolą zadbać o elegancką oprawę uroczystości. Co koniecznie powinno znaleźć się na komunijnym stole, aby zachwycić gości?

  • Zastawa stołowa, czyli najważniejszy element dekoracji

Z racji na podniosłość wydarzenia, najlepiej wybrać naczynia wykonane z porcelany. Najlepiej sprawdzi się tradycyjna biała zastawa porcelanowa, która doskonale łączy się z dowolną aranżacją stołu. Świetnym przykładem jest uniwersalna i niezwykle elegancka porcelana MariaPaula Klasyka Biała. W zależności od liczby zaproszonych gości, możesz skompletować serwis obiadowy na 6, 12 lub więcej osób. Pamiętaj też o etykiecie! Jak zaaranżować nakrycie stołu? Widelce ułóż z lewej strony talerza, z prawej noże i łyżki, a z przodu widelczyki i łyżeczki deserowe.

porcelana mariapaula biała, biała porcelana, przyjęcie komunijne

Kolekcja MariaPaula Klasyka Biała

  • Kwiaty – świeżo i z klasą

Dobrym pomysłem jest udekorowanie stołu świeżymi, sezonowymi kwiatami. Wiosną kwitną: konwalia, rumianek, stokrotka, tulipan, margerytka, frezja, róża i bez. Kwiaty możesz ułożyć w jednym większym wazonie i przyozdobić białą wstążką lub ustawić kilka małych wazoników z pojedynczymi kwiatami.

dekoracje na stół komunijny, porcelana na komunię, mariapaula klasyka biała

Kolekcja MariaPaula Klasyka Biała

  • Dodatki, czyli drobiazgi podkreślające aranżację komunijnego stołu

Aby stół komunijny wyglądał efektownie i elegancko, wystarczą proste dodatki, takie jak serwetki, bieżniki, podkładki pod talerze czy świece. W przypadku serwetek najlepiej sięgnąć po wzory z motywami roślinnymi lub w kolorze perłowym. Ozdobne podkładki pod talerze nie tylko przełamią monotonię białego obrusu, ale też ochronią go przed drobnymi „wypadkami” podczas jedzenia. Złote lub srebrne świece podkreślą wyjątkowe wydarzenie, nadadzą mu odświętnego nastroju i ocieplą klimat przyjęcia.

Plusy i minusy przyjęcia komunijnego w ogrodzie lub w domu

Największymi zaletami organizacji przyjęcia komunijnego we własnych czterech kątach są domowa i swobodna atmosfera, niższe koszty oraz dowolnie skomponowane przez siebie menu. Dodatkowo, jeśli decydujesz się na przyjęcie plenerowe, to z pewnością zyskasz zachwyt najmłodszych gości, ponieważ nie ma nic lepszego niż zabawa na świeżym powietrzu.

Niestety, domowe przyjęcia mają też swoje wady. Zaliczają się do nich: stres związany ze sprzątaniem, zakupami lub obsługą gości oraz mniej czasu na spędzenie go z najbliższymi osobami.

porcelana biała, porcelana MariaPaula, nakrycie na komunię

Kolekcja MariaPaula Klasyka Biała

Nie zapomnij o najważniejszym!

W natłoku wielu spraw organizacyjnych związanych z przyjęciem z okazji Pierwszej Komunii Świętej, możesz łatwo zapomnieć o istocie tego wydarzenia. To nie drogie prezenty, kreacja i przyjęcie są tu najważniejsze. Prawdziwy sens kryje się w przeżyciu duchowym dziecka – to właśnie Twoja pociecha powinna w tym dniu poczuć się naprawdę wyjątkowo.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *