Porcelanowa zastawa… Która z gospodyń nie chciałby jej posiadać w swoim domu? Wystawne obiady lub codzienny rytuał picia kawy uświetni nam porcelana polska MariaPaula kolekcja Biała, która urzeka swoją prostotą i elegancją. Przyjęcia z udziałem najbliższych nie mogą odbywać się bez specjalnej zastawy! Jeżeli chcesz docenić przybyłych gości, a jednocześnie pokazać im, że jesteś prawdziwą damą i posiadasz dobry gust – pomoże ci w tym porcelana polska MariaPaula.

Historia porcelany w pigułce

Gdy mamy na myśli porcelanę przed oczami stają nam bogato zdobione chińskie filiżanki i spodeczki. Nie bez powodu, gdyż to właśnie w Chinach ok. VII wieku wynaleziono ten ekskluzywny materiał. Już wcześniej (III-IV wiek) wytwarzano silnie spieczone glazurowane, kamionkowe naczynia. Do Europy porcelana dotarła w XVIII wieku, a za jej wynalazcę uważa się Ehrenfrieda Walthera von Tschirnhausa. Rozpoczęto produkcję porcelany w Miśni, a następnie pojawiła się ona w Wielkiej Brytanii. Manufaktura porcelany w Polsce powstała dzięki determinacji Józefa Klemensa Czartoryskiego, zaś pierwsze wyroby fajansowe pojawiły się w 1784 roku. Porcelana to odmiana przeświecającej, białej ceramiki o dobrej jakości, będącej mieszanką glinki kaolinowej, skalenia i kwarcu. Wypalana w bardzo wysokiej temperaturze sięgającej ponad 900°C staje się odporna na uszkodzenia mechaniczne, substancje chemiczne oraz nie przepuszcza cieczy i gazów. Z porcelany wykonuje się ozdobne figurki, wazony, a także zastawy stołowe.

Porcelana na wagę?

Po śmierci E. Walthera von Tschirnhaua prace związane z produkcją porcelany kontynuował jego uczeń – Johann Friedrich Böttger, alchemik i kolekcjoner chińskich wyrobów porcelanowych. To właśnie on jako pierwszy w Europie wyprodukował twardą porcelanę. Porcelanę, która była wyrabiana w Saksonii określano mianem “białego złota”, ponieważ osiągała cenę zbliżoną do wartości prawdziwego złota.

Porcelana polska MariaPaula – najwyższa jakość i naturalne piękno

Porcelana przez długi czas była rozdawana, stanowiąc równowartość królewskiego podarunku. Dopiero później zaczęto sprzedawać wyroby porcelanowe. Magia porcelany polega na tym, że towarzyszy nam ona od wieków zdobiąc nasze stoły. Porcelanowe przedmioty to istne działa sztuki – ręcznie zdobione, wykonane z największą precyzją, luksusowe. Dziś porcelana nadal jest bardzo wartościowa. Jeśli zdecydujemy się na jej zakup, warto porównać ceny produktów fajansowych dostępnych w różnych sklepach

Biała Kolekcja Porcelany MariaPaula

Porcelanowe zastawy kawowe lub obiadowe urzekają wyglądem i są chętnie użytkowane podczas ważnych uroczystości domowych. Biała linia porcelany polskiej MariaPaula to klasyczny zestaw naczyń w śnieżnobiałym kolorze i prostym fasonie. Jeżeli pragniesz ugotować coś wyjątkowego, będziesz potrzebowała prostej oprawy, która doskonale podkreśli Twoje umiejętności kulinarne. Zastawy można używać nie tylko w domach, lecz także w hotelach i wykwintnych restauracjach, tworząc tym samym odświętną i rodzinną atmosferę.

MariaPaula Biała – zestawy obiadowe i kawowe

W obiadowym lub kawowym serwisie znajdziemy naczynia dla 12 osób. Wśród zastawy przeznaczonej do obiadów znajdują się talerze płytkie, głębokie, salaterka, rawier, półmisek, sosjerka i waza. Jeżeli chcemy celebrować picie kawy, warto zaopatrzyć się w zestaw obejmujący talerzyki, spodki, filiżanki, imbryk, cukiernicę i mlecznik.  Polska porcelana MariaPaula kolekcja Białą  to idealne połączenie polskiej klasyki z nutą nowoczesności, która doda uroku każdemu spotkaniu przy stole.