Porcelana polska to najwyższej jakości produkty, których tradycja produkcyjna sięga XIXw. kiedy to modne były wystawne spotkania przy herbacie. Dziś codzienny obiad, uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, kawa w towarzystwie przyjaciółek – to doskonałe okazje do tego, aby pochwalić się nową kolekcją prawdziwej porcelany polskiej. Piękno, styl i minimalistyczne fasony będą wdzięczną ozdobą Twojego stołu!

Polskie wytwórnie porcelany

Porcelana pojawiła się w Polsce w 1784 roku za sprawą Józefa Klemensa Czartoryskiego. Od tego momentu w naszym kraju rozpoczęła się produkcja porcelany. Obecnie wyroby fajansowe są wytwarzane w następujących zakładach:

  • w Zakładach Porcelany Stołowej „Lubiana” w Łubianie,
  • w Polskich Fabrykach Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” (od 1852 roku),
  • w Wałbrzychu,
  • w Zakładach Porcelany Stołowej „Karolina” w Jaworzynie Śląskiej,
  • w Zakładach Porcelany Elektrotechnicznej ZAPEL S.A. w Boguchwale.

Połączenie zakładów “Ćmielów” i “Chodzież” sprawiło, że zakłady te stały się największym producentem porcelany stołowej w Europie.

Porcelanowa zastawa na stół MariaPaula

Porcelana polska jest dostępna w naszym sklepie MariaPaula. Wyroby porcelanowe tej marki nawiązują do państwowej tradycji, której towarzyszą nowoczesne technologie produkcji. Porcelana jest wytwarzana w jednym z polskich zakładów – w Chodzieży. Stołowa zastawa obejmuje zarówno serwis obiadowy, jak też przeznaczony do picia kawy. Kolekcja obejmuje porcelanowe naczynia o bardzo wysokiej jakości, estetyczne, proste i praktyczne. Wśród dostępnych serwisów możemy znaleźć kolekcję dostosowaną do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Kolekcje obejmują linie, takie jak Biała, Snow, Romantyczna Koronka, Agapantus, Platynowa Linia, Kantata, Amelia i Złota Linia. Jak wyglądają? Wszystkie elementy są białe, przy czym zdobią je kwiatowe lub geometryczne wzory.

Czym wyróżnia się porcelana polska MariaPaula Złota Linia?

Złota kolekcja Maria Paula obejmuje biały serwis ozdobiony prawdziwym złotem. Klasyczny i elegancki wzór jest stylowym dopełnieniem prostego fasonu. Tak luksusowa oprawa ozdobi nie jeden stół i będzie wyjątkowym dodatkiem do uroczystego nastroju. Nie zdziwi więc fakt, gdy przybyli goście stwierdzą, że czują się tak, jak gdyby byli w muzeum – bowiem zdobiące stół porcelanowe elementy przypominają prawdziwe dzieła sztuki!

Serwisy Maria Paula

Zastawa stołowa i serwisy do zaparzania kawy to produkty wytworzone w fabryce w Chodzieży. Połączenie tradycji i ekskluzywnego piękna to odpowiedź na potrzeby prawdziwych dam. Złota kolekcja jest przeznaczona dla 6 – 12 osób. Oczywiście możliwe jest także skompletowanie pojedynczych elementów. W zastawie obiadowej znajdują się talerze głębokie oraz płytkie o różnych rozmiarach, salaterka, sosjerka, waza, półmisek i rawier. W zestawie kawowym dostępne są talerzyki, spodki i ekskluzywne filiżanki, a także imbryk, cukierniczka i mlecznik.