Ślub jest w życiu każdego z nas wyjątkowym wydarzeniem, które zapamiętujemy na całe życie. Prezent ślubny powinien podkreślić wagę tego dnia. Szlachetna, wysokiej jakości porcelana świetnie pasuje do tej okazji. Jest nie tylko użyteczna w nowym, codziennym życiu młodej pary, ale też będzie im towarzyszyła przez długie lata, spajając ich związek i łącząc piękne wspomnienia z teraźniejszością.

Prezent ślubny powinien być czymś wyjątkowym — nie każdy przedmiot nadaje się na prezent na ślub. Zupełną oczywistością jest też to, że powinien on być adresowany do obojga młodych, w żadnym wypadku nie powinien być prezentem „dla niej” lub „dla niego”. Na tę okazję szukamy pomysłów na prezenty, które sprawią młodej parze radość lub posłużą im przez dłuższy czas. Porcelana stołowa jest świetnym pomysłem na ślubny prezent — delikatna, subtelna zastawa będzie obdarowanym towarzyszyła przez lata, w trakcie wszystkich — i tych radosnych i tych troszkę mniej — chwil w ich wspólnym życiu.

Uczucia i emocje towarzyszą porcelanie od samego początku. Wykonywana w manufakturach i fabrykach o długich tradycjach, ręcznie wykańczana i zdobiona przez mistrzów w swoim fachu. Cała misteria, zaangażowanie i wiekowa tradycja przekazywana jest w formie pięknych naczyń, które towarzyszą nam na domowych stołach. Wybierając ją na prezent ślubny pod kątem upodobań, charakteru i gustu młodej pary, budujemy w jej życiu kolejne emocje, zapisane w porcelanie. Emocje przeżywane w trakcie związku.

Porcelana jako prezent na ślub łączy sobie wszystkie cechy dobrze wybranego podarku. Jest trwała i ponadczasowa, będzie służyła „młodym” przez całe lata. A jednocześnie jej elegancja, niepowtarzalny styl i zaklęte w niej piękno sprawiają, że porcelanowa zastawa jako ślubny prezent jest znakiem, jak bardzo nam zależy na szczęściu i pomyślności nowożeńców.

Zestaw obiadowy MariaPaula Platynowa Linia

 

JAKI ZESTAW PORCELANY NA PREZENT ŚLUBNY?

Wybierając porcelanę na prezent ślubny, warto rozważyć trzy możliwości:

  • zestaw obiadowy — zwyczajowo przygotowany dla 6 lub 12 osób, pozwala w pełni wyposażyć domową jadalnię w zastawę stołową. Zarówno w naczynia używane przy każdym posiłku: talerze płytkie, głębokie i deserowe, jak i te specjalizowane, do „zadań specjalnych”: salaterki, wazę do zupy, sosjerkę czy półmiski w różnych rozmiarach;
  • zestaw kawowy — także najczęściej dla 6 lub 12 osób, zawierający porcelanę używaną zarówno przy większych okazjach, jak i na co dzień: filiżanki do kawy i herbaty, talerzyki deserowe, czajniczek lub imbryk oraz mlecznik. Poszczególne elementy serwisu do kawy służą nam codziennie przy śniadaniach i deserach. Towarzyszą przy najbardziej przyjemnych i osobistych chwilach, spędzanych przy dobrej książce, serialu, w chwilach spędzanych razem;
  • zestaw obiadowo-kawowy — łączy w sobie zalety obu serwisów: obiadowego i kawowego. Jest dużym zestawem, zawierającym wszystkie elementy stołowej porcelany, której potrzebujemy w domu, zarówno do organizacji przyjęć i spotkań, jak i w chwilach spędzanych z domownikami;

PORCELANOWY PREZENT NA ŚLUB – WZORNICTWO MA ZNACZENIE

Polska porcelana od lat słynie ze swojej jakości i niezwykłego wzornictwa. Łączy w sobie tradycję, pasję i elegancję, a jednocześnie nowoczesność i aktualne trendy w aranżacji wnętrz. Bogaty wybór umożliwia dopasowanie prezentu ślubnego do konkretnych upodobań. Pełnię tradycji reprezentuje porcelana śnieżnobiała, zarówno w wersji „czystej”, bez dekoracyjnych dodatków, jak i ta zdobiona — ozdobnymi wzorami lub szlachetną złotą bądź platynową linią. Porcelanowy zestaw obiadowy lub kawowy w tej wersji będzie prezentem ponadczasowym, który zawsze się sprawdzi.

Zestaw obiadowy MariaPaula Nova

Poszukując porcelanowego prezentu w duchu aktualnych trendów, warto z kolei rozważyć zakup zastawy stołowej w niezwykle popularnym obecnie odcieniu ecru. Zestawy o tej barwie to wynik specjalnego procesu produkcyjnego i precyzyjnie dobranych składników. Porcelanowe naczynia mają cudowny, ciepły odcień, wzmacniający odczucie przytulności i przyjazności wnętrz. Wysokiej jakości kremowa porcelana sprawia wręcz wrażenie aksamitnej”.

Wzornictwo ma również duże znaczenie — wybierając porcelanę na prezent, chcemy, by zachwyciła ona obdarowanych, by chcieli jej używać na co dzień i od święta. Dziś bowiem porcelana nie jest trzymana za szybą i wyjmowana na specjalne okazje. Pięknymi przedmiotami chcemy otaczać się przy każdej okazji — nie ma znaczenia czy jest to ważna uroczystość, chwila spędzana z najbliższymi czy moment wyłącznie dla siebie.

Zastawa porcelanowa dostępna jest dziś zarówno w najbardziej tradycyjnej formie, jaką znamy od lat — okrągłe talerze, tradycyjne filiżanki z ozdobnie wyprofilowanymi uszkami, jak i w bardziej wyszukanych kształtach i elementach zdobniczych. Niebanalnie formowane uchwyty i uszka naczyń czy np. oktagonalny kształt porcelanowych talerzy dają możliwość wyboru prezentu, który zostanie zapamiętany, a przede wszystkim takiego, który rozkocha w sobie młodą parę.

PODARUJ PORCELANĘ MŁODEJ PARZE

Porcelana podarowana w prezencie ślubnym symbolizuje uczucia, towarzyszące nam w związku: miłość, tradycję, przywiązanie. Z porcelaną, którą zakochani otrzymają, będą obchodzić się ostrożnie, z wielką dbałością i tak też powinni podejść do łączącego ich uczucia. Porcelana otrzymana w prezencie powinna zawsze przypominać o tym, że miłość małżeńską należy stale pielęgnować, by nigdy nie straciła swojego blasku.

Porcelana to jeden z najlepszych pomysłów na prezent z okazji zaślubin. I jako prezent typowo użytkowy, przydatny przy każdej okazji, i jako piękna dekoracja domowej kuchni i jadalni. Sprawisz, że nowożeńcy otoczą się pięknem i elegancją, dając im jednocześnie znać, jak bardzo Ci na ich szczęściu zależy.