Ach, co to był za ślub…! Jeden z najpiękniejszych dni w całym życiu i jedna z najwspanialszych uroczystości, w jakiej możemy uczestniczyć. Nie tylko dla Pary Młodej, ale i zaproszonych gości. Temu niezwykłemu wydarzeniu tradycyjnie towarzyszą podarki dla nowożeńców. Mają im one ułatwić start w nowym, wspólnym życiu, ale też coś symbolizować. Co takiego? Trwałość ich związku. Dlatego idealnym prezentem na ślub jest porcelana.

Symbolika porcelany jest naprawdę obfita. W końcu to produkt o długiej historii i bogatej tradycji. Porcelana jest ręcznie wykonywana i starannie zdobiona, więc podarowanie jej w prezencie jest wyrazem zaangażowania obdarowującego. Porcelany nie kupuje się przecież pospiesznie, nie wybiera ot tak, sięgając po pierwszy lepszy zestaw ze sklepowej półki, na który pada wzrok. Kiedy dajemy komuś ręcznie tworzony prezent, to jest to znak, że nam na tej osobie zależy. Porcelana na prezent niesie w sobie właśnie taki przekaz.

Producenci porcelanowych zestawów oferują różnorodne wzory i kształty, więc obdarowujący z łatwością znajdzie pośród nich taką porcelanę, która najbardziej będzie pasowała do przyszłych małżonków. Lubią minimalizm? Na pewno spodoba im się zestaw Biała lub Ecru Queen z kolekcji MariaPaula. A może tworzą żywiołową parę, która nie lubi się nudzić? Będzie do nich pasować np. Kantata z intrygującym geometrycznym wzorem.

Porcelana jest krucha i delikatna. Podarowana w prezencie ślubnym symbolizuje kruchość uczucia, jakim jest miłość. Z porcelaną, którą zakochani otrzymają, będą obchodzić się ostrożnie, z wielką dbałością i tak też powinni podejść do łączącego ich uczucia. Porcelana otrzymana w prezencie powinna zawsze przypominać o tym, że miłość małżeńską należy stale pielęgnować, by nigdy nie straciła swojego blasku.

Niektórzy w obawie przez zniszczeniem porcelanowego serwisu chowają go do kredensu i używają naprawdę rzadko. Zachęcamy do porzucenia tych obaw. Chyba żadna para nie chce chować swojej miłości przed światem na dno przysłowiowej szafy? Miłość powinna być obecna w domu na co dzień, powinna być na pierwszym planie. I dokładnie tak samo powinno się traktować porcelanę.

Patrząc na sprawę od nieco bardziej praktycznej strony – porcelana to podarek o użytkowym charakterze. Wystarczy dobrać pasujący do małżonków wzór. Wtedy możemy być pewni, że taką porcelanę będą używać często i z uśmiechem na twarzy!