Zwyczajna kawa w niezwykłym wydaniu

Ogród, łąka, a może działka? Lato ze swoimi długimi słonecznymi daniami zachęca do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Sprzyjające okoliczności przyrody wręcz proszą się o to, by zaprosić do wspólnego świętowania rodzinę i przyjaciół. Formą celebracji wspólnych chwil może być deser ze świeżo zerwanych owoców, do którego idealnie pasuje ulubiona kawa. Najlepiej ta podana z życzliwością i szacunkiem w porcelanowym serwisie MariaPaula. Dzięki takiej niebanalnej oprawie, rodzinne spotkanie w ogrodzie zyska charakter godny najlepszej francuskiej kawiarni.

 

                      Serwis kawowy MariaPaula Platynowa Linia. Całą kolekcję znajdziesz tutaj >>

Dlaczego warto postawić na porcelanę w ogrodzie?

Choć porcelana sprawia wrażenie delikatnej i kruchej, to ten najszlachetniejszy rodzaj białej ceramiki jest niebywale wytrzymały, a przy tym odporny na zarysowania. Porcelanową zastawę można bez obaw zabrać do ogrodu, nawet gdy w spotkaniu uczestniczą dzieci, wytrawni testerzy trwałości naszych naczyń. Solidne wykończenie i precyzyjnie uformowane uchwyty filiżanek ułatwiają utrzymanie ich w dłoniach. Ich olbrzymią zaletą jest także zdolność utrzymywania temperatury, co sprawia, że napój zawsze doskonale smakuje i pachnie.

Wbrew powszechnej opinii, porcelanę można wyczyścić w zmywarce, bez ryzyka zarysowań czy pęknięć. Ręczne mycie dużej liczby naczyń na dłuższą metę okazuje się męczące, dlatego jest to niekwestionowana wartość podczas organizacji spotkań w szerszym gronie.

 

Idealna do ogrodu, kolekcja MariaPaula Natura. Więcej produktów tej kolekcji znajdziesz tutaj >>

Jaką porcelanę wybrać na spotkanie w plenerze?

Wygląd porcelany jest tym, co wyróżnia ją spośród różnego rodzaju naczyń i czyni ją prawdziwą królową przyjęć. Zestaw kawowy MariaPaula doskonale zaprezentuje się na każdym stole, również tym ogrodowym, pod gołym niebem. W zależności od estetycznych preferencji można postawić na gładkie filiżanki i talerzyki deserowe w klasycznej bieli lub ecru. Zwolennikom delikatnych zdobień przypadną do gustu elementy z kolekcji Nova Złota Linia. Z kolei amatorzy odważniejszego designu zainteresują się porcelaną z geometrycznymi, niebieskimi motywami oraz kwadratowymi i owalnymi detalami, łączącymi tradycję z nowoczesnością.

Idealna do ogrodu, kolekcja MariaPaula Natura. Więcej produktów tej kolekcji znajdziesz tutaj >>

Co oprócz filiżanek potrzeba na spotkanie w ogrodzie?

Filiżanki są bez wątpienia najważniejszym akcentem spotkania przy kawie. Są jednak inne części porcelanowej zastawy, bez których nie ma mowy o eleganckim przygotowaniu przyjęcia w ogrodzie. Charakteru dopełnią spodki pod naczynia, talerze deserowe oraz odpowiednie sztućce, tj. łyżeczki do mieszania napojów i widelczyki do deseru. Jeśli planujesz w ogrodzie deser na porcelanowej zastawie, musisz zadbać również o salaterki do lodów czy sałatek z sezonowych owoców. Nie obędzie się także bez dzbanka do mleka oraz cukierniczki. Porcelanowa zastawa MariaPaula daje możliwości wyboru gotowego zestawu dla sześciu osób, a także oddzielnego nabycia poszczególnych elementów.

Jak najatrakcyjniej podawać kawę w ogrodzie?

Choć sama zastawa jest już ozdobą przyjęcia, to warto również zatroszczyć się o pozostałe aspekty aranżacji stołu w ogrodzie. Może być to np. obrus, który odpowiednio dobrany dopełni artystycznego dzieła dekoracji. W zestawieniu z gładką porcelaną najlepiej będzie pasował wzorzysty, zaś w towarzystwie zdobnych naczyń – zdecydowanie gładki. Podczas wyboru tkaniny, trzeba zwrócić uwagę na jej rozmiary. Zgodnie z zasadami materiał nigdy nie powinien dotykać krzeseł, gdyż może to grozić strąceniem naczyń z blatu stołu. Wariacją na temat nakrycia stołu są wszelkiego rodzaju podkładki i bieżniki, które na świeżym powietrzu nie tylko doskonale wyglądają, ale są również na wskroś praktyczne. Nie wolno nam także zapomnieć o obowiązkowych serwetkach do wycierania rąk i ust. Ukoronowaniem naszych zabiegów estetycznych będzie bukiet z żywych kwiatów umieszczony w wazonie, który wprowadzi ciepłą atmosferę i sielski klimat właściwy dla przyjęcia pod chmurką.

Idealna do ogrodu, kolekcja MariaPaula Natura. Więcej produktów tej kolekcji znajdziesz tutaj >>

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *