Porcelana MariaPaula zastawa której możesz używać każdego dnia

Wielu z nas, porcelanowa zastawa kojarzy się z czymś delikatnym i niezwykle luksusowym. Czas jednak przyznać, że jest to zwyczajny stereotyp. Porcelana bowiem, owszem, wyróżnia się elegancją i zachwyca precyzją wykonania, ale nie oznacza to, że należy używać jej tylko w przypadku wyjątkowych, a tym samym dość rzadkich okazji. Serwis wykonany z porcelany doskonale sprawdzi się również podczas codziennych posiłków w gronie bliskich nam osób, a nawet urozmaici rytuał spożywania porannej kawy czy herbaty. Co najważniejsze, serwis z porcelany wbrew pozorom nie jest zestawem kruchych naczyń – ten szlachetny materiał jest niezwykle praktyczny i wytrzymały, a dodatkowo – większość porcelany z kolekcji Maria Paula można myć w zmywarce.

Oto 5 powodów, dla których warto korzystać z porcelany każdego dnia

Trwały kolor i materiał

Kupując wszelkiego rodzaju naczynia, powinniśmy kierować się przede wszystkim ich żywotnością, jeśli chcemy uniknąć niepotrzebnie częstych  wydatków. Dlatego warto inwestować m.in. w naczynia z porcelany. Przedmioty te są wytrzymałe i odporne na czynniki mechaniczne, w związku z czym są w stanie posłużyć przez długie lata. Choć ścianki porcelanowych filiżanek wydają się cienkie i delikatne, nie oznacza to, że należą one do naczyń nad wyraz kruchych, łatwo ulegających uszkodzeniom. Wybierając porcelanę produkowaną w polskich fabrykach, możemy być pewni, że tradycja i wieloletnie doświadczenie rzemieślników bezpośrednio przyczyniają się do wysokiej jakości materiału, z którego wykonuje się zestawy kawowe i obiadowe.

Odpowiedni kolor zastawy porcelanowej uzyskuje się poprzez staranny dobór surowców chemicznych. Składniki potrzebne do wykonania tej szlachetnej odmiany  ceramiki mogą występować w różnych proporcjach. Ich właściwe wyważenie bezpośrednio odpowiada zarówno za samą barwę, jak i trwałość naczynia. Choć zazwyczaj  porcelanowe filiżanki kojarzą się przede wszystkim z kolorem białym, warto wiedzieć, że to nie jedyny wariant kolorystyczny, jaki możemy spotkać. W ostatnim czasie równie atrakcyjne stały się kolekcje porcelany ecru. Serwis kawowy – biały czy ecru – występuje w różnych wariantach, tych gładkich i tych zdobionych.

Porcelana występuje w dwóch wersjach kolorystycznych białym oraz ecru

Idealny smak i aromat

Kolejnym powodem, dla którego warto korzystać z porcelanowej zastawy na co dzień, są jej właściwości związane z zatrzymywaniem ciepła. Dotyczy to zarówno napojów, jak i posiłków. Kawa lub herbata przygotowywane w porcelanowych filiżankach zachowują swój aromatyczny smak i zapach na dłużej właśnie dzięki temu, że materiał zapewnia im odpowiednią temperaturę. To samo dotyczy np. zup podawanych w głębokich talerzach.

Głębokie talerze w których idealnie podasz zupę

Praktyczne czyszczenie

Jeżeli przytłacza cię myśl o specjalnym traktowaniu porcelanowych zastaw, wymagających niecodziennych środków, by doprowadzić serwis do stanu idealnego i odpowiednio go zabezpieczyć – możesz spokojnie odetchnąć. Gładkie serwisy kawowe na co dzień możesz myć w zmywarce. To samo dotyczy porcelanowych zestawów obiadowych. Jest jeden warunek – musisz sięgnąć po kolekcje tradycyjne w swojej formie – jednokolorowe i bez specjalnych zdobień. Te z oferty Maria Paula dostosowane są w pełni do nowoczesnych rozwiązań, czyli technologii AGD (zmywarki, kuchenki mikrofalowe). Zacznij więc aktywnie korzystać z klasycznych zestawów i ciesz się celebrowaną chwilą każdego dnia. Pamiętaj jednak, by ograniczyć mechaniczne czyszczenie porcelany ręcznie zdobionej złotem lub platyną.

Savoir-vivre

Spotkania z rodziną lub znajomymi zasługują na estetyczną i atrakcyjną oprawę. Zwłaszcza podczas szczególnych okazji takich jak święta czy jubileusze, a także okazyjne przyjęcia, np. chrzciny. W dobrym guście jest zaserwować wówczas posiłki w eleganckiej formie, wyciągając dedykowaną zastawę. Ale nawet zwykłe spotkanie przy kawie czy wspólny rodzinny obiad – ten przygotowany w domu lub zamówiony – to codzienne małe okazje do wyciągnięcia porcelanowego serwisu. Współczesna oferta serwisów obiadowych i kawowych od Maria Paula to wiele elementów, które możesz składać w całość po swojemu, dostosowując ich ilość i rodzaj do konkretnych potrzeb. Doskonale sprawdzą się więc do każdego rodzaju posiłku –  zarówno do kilkudaniowych obiadów, jak i deserów. W wybranych kolekcjach znajdziesz takie elementy jak sosjerki, wazy do zup czy dzbanki i mleczniki.

Porcelanowa waza MariaPaula kolekcja Moderna

Bogactwo wzorów i zdobień

Porcelana coraz częściej stanowi nie tylko eleganckie, praktyczne rozwiązanie, ale również stylowy element, uzupełniający modne wnętrze. Śnieżnobiałe, gładkie naczynia to tylko jeden z wielu wariantów dostępnych u polskich producentów. W szerokich ofertach znajdziemy również nietuzinkowe wykończenia, dopasowane do aranżacji wybranego pomieszczenia zarówno kolorem, jak i kształtem. Porcelana ożywia wnętrza, przyciąga wzrok, cieszy oko, a do tego ma wyjątkowo praktyczne zastosowanie. Wpływa także na nasze zmysły, uwydatniając smak i aromat serwowanych w niej napojów i potraw.  W czasach, kiedy coraz chętniej czerpiemy radość z małych rzeczy i otaczania się pięknem, warto na swoich półkach i w witrynkach znaleźć miejsce na serwis z porcelany.

Porcelana MariaPaula Kantata

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *