Porcelana MariaPaula zastawa której możesz używać każdego dnia

5 powodów, dla których warto korzystać z porcelanowej zastawy każdego dnia

Wielu z nas porcelanowa zastawa niezmiennie kojarzy się z delikatnym pięknem i luksusem. Czas jednak odczarować ten stereotyp dystansu i wyniosłości. Porcelana jest elegancka i zachwyca precyzją wykonania, ale to nie znaczy, że powinniście używać jej tylko na specjalne, a tym samym rzadkie okazje. Serwisy wykonane z tego materiału doskonale spełnią swoją funkcję podczas każdego posiłku w gronie bliskich. Są nie tylko nad wyraz estetyczne, co podkreśla wagę wspólnie spędzanego czasu na co dzień, ale również niezwykle praktyczne i wytrzymałe.

1. Trwały kolor i materiał

Kupując wszelkiego rodzaju naczynia, powinniśmy kierować się przede wszystkim ich żywotnością, jeśli chcemy uniknąć przyszłych wydatków. Przedmioty wykonane z porcelany są wytrzymałe i odporne na czynniki mechaniczne, więc starczą na długie lata. Mimo że ściany porcelanowych filiżanek są cienkie i delikatne, nie oznacza to, że należą one do naczyń, które łatwo uszkodzić. Wybierając porcelanę produkowaną w polskich fabrykach, możemy być pewni, że tradycja i wieloletnie doświadczenie bezpośrednio przyczyniają się do jakości materiału, z którego wykonuje się zestawy obiadowe i deserowe.

Kolor zastawy porcelanowej zostaje uzyskany przez staranny dobór surowców chemicznych. Składniki potrzebne do wykonania tego rodzaju ceramiki mogą występować w różnych proporcjach. Ich właściwe wyważenie bezpośrednio odpowiada za barwę, a także jej trwałość. Większości osób porcelanowe filiżanki kojarzą się z odcieniami bieli, ale to nie jedyny wariant kolorystyczny tych modnych naczyń. Równie atrakcyjne są kolekcje porcelany ecru.

Porcelana występuje w dwóch wersjach kolorystycznych białym oraz ecru

2. Idealny smak i aromat

Kolejnym powodem, dla którego zastawa porcelanowa świetnie sprawdzi się w codziennym użytkowaniu, są jej właściwości związane z zatrzymywaniem ciepła. Dotyczy to zarówno napojów, jak i posiłków. Kawa lub herbata przygotowywane w filiżankach zachowują swój aromatyczny smak i zapach, dzięki temu, że porcelana zapewnia im odpowiednią temperaturę. To samo dotyczy np. zup podawanych w głębokich talerzach.

Głębokie talerze w których idealnie podasz zupę

3. Praktyczne czyszczenie

Zastanawiasz się, jak doprowadzić porcelanę do stanu idealnego? Serwis kawowy lub obiadowy wykonany z tego rodzaju ceramiki można umyć w zmywarce. Tradycyjne w formie porcelanowe zestawy są w pełni dostosowane do nowoczesnych rozwiązań technologicznych w kwestii czyszczenia. To jeden z powodów, dla których warto przestać cieszyć nimi tylko nasze oczy.  Zacznij aktywnie z nich korzystać, celebrując chwile spędzone z bliskimi każdego dnia.

4. Savoir-vivre

Spotkania z rodziną lub znajomymi zasługują na estetyczną i atrakcyjną oprawę nie tylko w tak szczególne dni, jak urodziny i święta. Zwykłe spotkanie na kawę, czy wspólny obiad w domu to codziennie okazje do wyciągnięcia z kuchennej szafy Twojej porcelanowej zastawy. Wielu z nas kojarzy się ona tylko z kawą lub herbatą i kawałkiem ciasta jedzonym małym widelczykiem. Współczesna oferta serwisów to jednak o wiele więcej elementów, które doskonale sprawdzą się do każdego rodzaju posiłku, również do kilkudaniowych obiadów. W wielu kolekcjach znajdziesz takie elementy jak np. sosjerka czy waza do zupy.

Porcelanowa waza MariaPaula kolekcja Moderna

5. Bogactwo wzorów i zdobień

Porcelana MariaPaula Kantata

Porcelana może być stylowym elementem uzupełniającym modne wnętrze. Śnieżnobiałe, gładkie naczynia to tylko jeden z wielu wariantów dostępnych u polskich producentów. Nietuzinkowe wykończenie zestawu porcelany, który jest kolorystycznie dopasowany do aranżacji pomieszczenia. To pomysł na ożywienie tak banalnych przedmiotów w mieszkaniu jak zastawa stołowa. Filiżanki z kolekcji Kantata z elementami w kolorze niebieskim będą się najlepiej prezentować w pomieszczeniu ze ścianami w odcieniu tejże barwy. Dzięki takiemu zabiegowi możesz podkreślić dbałość o szczegóły i zmysł dekoracyjny na co dzień oraz w uroczyste dni.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *