Serwis kawowy oraz obiadowy możesz kupić oddzielnie

Porcelanowa zastawa zawsze cieszyła się dużą popularnością. Przez lata gościła na stołach królów i władców, stając się synonimem bogactwa. Pięknie zdobione serwisy porcelanowe przekazywane były kolejnym pokoleniom, by te również cieszyły się ich pięknem i kultywowały tradycję przez kolejne lata. Porcelana kojarzy się jednak także z tradycyjnym polskim domem. Nasi pradziadkowie, dziadkowie i rodzice wyjmowali ją podczas wyjątkowych okazji, dodając magii najważniejszym wydarzeniom w życiu.

Porcelanowa zastawa stołowa – piękno na co dzień

Czasy się zmieniły, porcelana stała się bardziej dostępnym produktem, a tym samym wciąż zmienia się nasze podejście do niej. Coraz mocniej kładziemy nacisk na to, by otaczać się pięknymi rzeczami – dlaczego więc nie cieszyć się również wyjątkową porcelaną na co dzień? Dziś porcelana coraz częściej gości na naszych stołach, uświetniając chwile spędzone z bliskimi, takie jak choćby poranna czy popołudniowa kawa. Choć zwykle zestawy kompletuje się latami, precyzyjnie dobierając pojedyncze elementy i pary, które przykują naszą uwagę, warto sięgać po s, dostępne obecnie niemal na wyciągnięcie ręki.

Co więcej, w kolekcjach MariaPaula znajdziesz również porcelanowe naczynia na sztuki. Baw się, eksperymentuj i komponuj własne wariacje. Zwłaszcza że eklektyzm na stole jest dziś mile widziany.

Dla osób mających zmysł artystyczny i lubiących eksperymentować łączenie różnych fasonów będzie czystą przyjemnością. Jedną z opcji jest zestawienie wzorzystych elementów obok jednolitych naczyń, dodając prostej zastawie ciekawych akcentów kolorystycznych. Taki efekt uzyskasz, komponując choćby klasyczną białą porcelanę z zestawem Kantata, gdzie biel przełamana jest głębokim granatem.

Porcelana MariaPaula Kantata łączy biel z głębokim granatem

Łączenia gładkich fasonów porcelany z wzorzystymi to czysta przyjemność

Ciekawym sposobem kompletowania porcelany jest także łączenie gładkich wzorów z elementami żłobionymi. Zwróć uwagę na inspirowaną naturą kolekcję Natura, której nieregularna faktura wyraźnie wyczuwana pod palcami, uwypukla naturalne piękno tego szlachetnego materiału. Inną propozycją jest kolekcja geometryczna, która swój interesujący wygląd zawdzięcza regularnym załamaniom faktury. Precyzyjnie wykonane żłobienia, charakterystyczne dla wysokiej jakości porcelany, dodają naczyniom charakteru i szyku.  Kolekcje MariaPaula o nieregularnych fakturach dostępne są zarówno w wersji jednolitej, jak i w wariancie z elegancką złotą linią.

Inspirowana naturą kolekcja MariaPaula Natura

Porcelana do domu i na prezent – w komplecie lub na sztuki

Jeśli nie należysz do osób lubiących eksperymentować, możesz zdecydować się na jeden motyw przewodni, wybierając kolekcję najlepiej dopasowaną do określonych preferencji. Minimalistyczne, proste komplety porcelany to natomiast bezpieczny prezent dla osób, w których gust ciężko trafić. Są uniwersalne, więc pasują do każdego rodzaju wnętrza i każdej kolorystyki nakrycia. Jednym z takich zestawów jest kolekcja Klasyka Ecru, dodająca wnętrzu ciepła za sprawą swojego lnianego odcienia. Serwis kawowy z porcelany oraz zestaw obiadowy możesz zakupić oddzielnie, według własnego uznania.

 

Porcelana MariaPaula Klasyka Ecru występuje w zestawach do kawy oraz obiadowych

Porcelana kojarzy się z tradycyjnym polskim domem oraz celebrowaniem rodzinnych chwil

 

Porcelana MariPaula powstaje w znakomitych fabrykach porcelany w Polsce

Jeżeli nie organizujesz dużych spotkań towarzyskich, a porcelana towarzyszy jedynie posiłkom w skromnym, rodzinnym gronie, pomyśl o zakupie mniejszego zestawu. W ofercie MariaPaula znajdziesz różne konfiguracje elementów zastawy dla 6 osób, a nawet małe komplety z możliwością zapakowania na prezent, już od dwóch filiżanek ze spodkiem. Spraw przyjemność sobie oraz najbliższym i pozwól im delektować się ulubionym napojem czy posiłkiem podanym w wyjątkowej formie.

 

Porcelana MariaPaula sprzedawana jest w eleganckich zestawach prezentowych

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *