Jaki prezent ślubny jest najpopularniejszy?

  • Koperta z pieniędzmi – najczęstszy prezent dawany młodej parze, ponieważ nie mamy problemu, czy trafimy z prezentem lub go zdublujemy. Nie mamy obaw, czy trafimy w gust nowożeńców i dajemy im pełną władzę, co zrobią z pieniędzmi. Warto pamiętać, że suma w kopercie powinna być adekwatna do bliskości relacji z jednym ze współmałżonków. Pamiętajmy, że nietaktem jest dawać pieniądze bez koperty.
  • Porcelana – trwały materiał, z jakiego wykonana jest porcelana, a do tego wiele innych zalet, jakie za sobą niesie, sprawia, że jest to idealny prezent ślubny. Jeżeli młodzi po ślubie chcą zamieszkać ze sobą, zestaw porcelany będzie idealny, aby faktycznie w nowym miejscu czuli się jak w domu.
  • Prezenty praktyczne – praktyczne prezenty sprawdzają się, o ile młoda para wyznaczyła listę prezentów, na której to są wymienione konkretne produkty, które przydadzą im się w ich wspólnym życiu. Do praktycznych prezentów zalicza się przede wszystkim takie sprzęty jak mikrofalówka, mikser, blender czy pralka. Wszystkie te sprzęty są dość kosztowne i sięgają od kilkunastu do kilkuset złotych, stąd dane jako prezent na ślub odciążają koszty młodej pary, która chce wspólnie zamieszkać.
  • Elektronika – podobnie jak z praktycznymi prezentami – elektronika typu telewizor, kamera video czy aparat zawsze są przydatne i chętnie przyjmowane. Niektóre młode pary przed ślubem tworzą listę prezentów, na której są zawarte konkretne sprzęty ułatwia to wybór i daje pewność satysfakcji z prezentu.
  • Wpłata pieniędzy na wyznaczoną przez młodą parę organizację społeczną – coraz modniejsze stało się, że nowożeńcy w zaproszeniu na ślub i wesele dołączają klauzule, iż nie chcą żadnych materialnych prezentów, prosząc tym samym o wsparcie jakieś organizacji społecznej, schroniska dla zwierząt lub konkretnego ośrodka. Zwykle młode małżeństwo po ślubie przez kilka lat mieszka z jednymi z rodziców, stąd chęć pomocy jest niezwykle szlachetna, a tym samym nowożeńcy nie gromadzą niepotrzebnych rzeczy. Często spotyka się na zaproszeniu prośbę o podarowanie w prezencie ślubnym na przykład przyborów szkolnych lub ubranek, które potem są przekazywane dla potrzebujących
  • Bon podarunkowy – masaż dla dwojga czy bon podarunkowy do konkretnego sklepu to oryginalny i chętnie wykorzystywany  pomysł na prezent ślubny. Młoda para ma pełną kontrolę jak wykorzystać pieniądze z bonu. Oszczędza to czas poszukiwań osoby kupującej.

Jaką porcelanę wybrać na prezent ślubny?

  • Dobrą jakościowo – porcelana jest droższa od zwykłej zastawy ze względu na inny sposób wyrobu czy sam materiał. Zorientuj się jaki skład powinna mieć idealna porcelana, aby służyła przez długie lata. Jeżeli chcesz, możesz również wesprzeć krajową gospodarkę kupując polską porcelanę. Masz pewność, że kupując zestaw porcelany wykonany w rodzimej fabryce jest produktem ręcznie robionym i ozdabianym z należytą starannością.
  • Wzór – szukając prezentu na ślub, zorientuj się, jaki gust ma młoda para, gdyż prezent nie koniecznie może trafić w gust osobom, którym go wręczasz. Jeżeli wiesz, że para preferuje delikatne i subtelne zdobienia poszukaj takowych.
  • Kieruj się sugestiami z listy prezentów – jeżeli młoda para sporządziła listę prezentów i przy porcelanie masz szczególne wytyczne dotyczące wyglądu, koloru, ozdób czy marki – kieruj się nimi. Jest to zarówno ułatwienie przy szukaniu idealnego prezentu na ślub, jak i świadomość, że nowożeńcy będą Ci wdzięczni za prezent zgodny z ich oczekiwaniami.

Romantyczna porcelana – porcelana na wesele?

Coraz modniejsze jest robienie wesel na świeżym powietrzu, w pięknych białych namiotach wśród kwitnącej natury. Wówczas to od nas zależy jakiego zastawu użyjemy, warto dopasować go do arkadyjskiego wystroju ogrodu i dobrać romantyczną koronkową porcelanę. Taka porcelana nada subtelności i kobiecego charakteru stołom, a koronka na porcelanowym talerzyku doda liryczności i melancholijnego uroku całości. Prezent na tę wyjątkową okazję możesz wybrać w naszym sklepie.