Ozdobna, ręcznie malowana, jednocześnie delikatna i niezwykle trwała – porcelana. Polska porcelana wcale nie odbiega jakością od serwisów na całym świecie i, tak jak za dawnych czasów, jest towarem luksusowym, tyle, że dużo bardziej dostępnym. Pragniesz ugościć rodzinę i przyjaciół w wyjątkowy sposób? Pomoże ci w tym serwis obiadowy MariaPaula Platynowa Linia.

Jak wygląda proces wytwarzania wyrobów porcelanowych MariaPaula?

Produkcja wyrobów porcelanowych nie należy do najprostszych czynności. Proces jest długi i wymaga szczególnej precyzji, a także ostrożności. Na początku powstają projekty elementów zastawy. Na podstawie ręcznych projektów są tworzone trójwymiarowe modele. Modele 3D powinny być odzwierciedleniem finalnych produktów w skali 1:1. W dalszej kolejności tworzy się mieszankę surowców w odpowiednich proporcjach, z nich utworzony zostanie materiał, z którego powstanie porcelana. Stwardniały surowiec trafia do formowni. Powstałe elementy zastawy są ręcznie czyszczone, co jest dość pracochłonne. W przypadku marki MariaPaula zarówno stópki, jak i uszka filiżanek są ręcznie doklejane, dlatego w tej pracy pośpiech jest jak najbardziej niewskazany. Trudniejsze do wykonania kształty są odlewane w specjalnych formach. Dzięki zautomatyzowanym prasom izostatycznym możliwe jest tworzenie talerzy i półmisków o takim samym kształcie. Dzięki czemu nasz wymarzony serwis obiadowy będzie idealny i równy. Po przeprowadzeniu wstępnej kontroli jakości naczyń, ma miejsce pierwszy wypał produktów porcelanowych w piecu. Wypał tzw. biskwitowy odbywa się w temperaturze 800 °C. Następnie wytworzone naczynia są poddawane szkliwieniu (zmechanizowanemu lub ręcznemu), co spowoduje ich uszczelnienie. Kolejny wypał ma miejsce w ostrym piecu przy jeszcze wyższej temperaturze – 1400 °C, a po tej czynności porcelanowe elementy są dekorowane i ponownie utrwalane w piecu. Tak powstają naczynia porcelanowe MariaPaula.

Czym charakteryzuje się platynowa Kolekcja MariaPaula?

Platynową linię porcelany cechuje wysublimowana elegancja i niepowtarzalny, nowoczesny styl. Biel oraz szlachetna platyna doskonale się uzupełniają. Platyna ozdabia brzeg naczyń, czyniąc je jeszcze bardziej eleganckimi. Zastawa stołowa z Platynowej Linii MariaPaula to produkt wytwarzany w fabryce w Chodzieży. Niesamowicie estetyczne, wysokiej jakości naczynia są idealne dla 12 – osobowego towarzystwa. Serwis obiadowy, wśród którego znajdują się różnego rodzaju i kształtu talerze, salaterki, wazy, półmiski, sosjerki i półmisek – olśni każdą dobrą gospodynię. W zestawie dostępne są również kawowe spodki, filiżanki, imbryk, cukiernica i mlecznik. Wygodne uchwyty i rączki sprawią, że spożywanie posiłków lub picie kawy stanie się wyjątkowo komfortowe!

Serwis obiadowy od MariaPaula – elegancja na codzień

Ręcznie dekorowana porcelana to marzenie każdej kobiety. Dbałość o szczegóły, elegancja i głęboka biel to tylko niektóre zalety kolekcji porcelany, produkowanej z mieszanki kaolinów i skaleni. Wykonane z najlepszych surowców naczynia są bardzo trwałe, a do tego łatwe w utrzymaniu czystego i estetycznego wyglądu. Szkliwo porcelanowych elementów jest odporne na zarysowania i trwałe.

Porcelanowa zastawa stołowa lub kawowa to luksusowa ozdoba stołu, cechuje ją jednocześnie – nowoczesność i elegancja. Podaruj sobie kobiecy i stylowy upominek, który będzie Ci służył przez długie lata. Poszczególne kolekcje możesz wygodnie zakupić w naszym sklepie internetowym.