Kolekcja porcelany MariaPaula Nova Złota Linia

Porcelana – szlachetna odmiana ceramiki, sięgająca VII wieku i czasów cesarstwa chińskiego, które ówcześnie przechodziło rozkwit pod rządami dynastii Tang. Choć ma ponad tysiącletnią historię, potrafi świetnie prezentować się również w nowoczesnej odsłonie. We współczesnych wnętrzach odnajdują się zarówno jej tradycyjne wzory, jak i te idące z duchem czasu. Porcelanowa zastawa przypadnie więc do gustu miłośnikom klasyki i nowoczesności. 

Nowoczesna zastawa stołowa

Istnieje kilka podstawowych różnic pomiędzy zastawą tradycyjną a nowoczesną. Nowoczesna porcelana odróżnia się od klasycznej przede wszystkim kształtem. Podczas gdy tradycyjna zazwyczaj ma kształt owalny i neutralne kolory, tak jak porcelana biała czy écru, ta nowoczesna może wyróżniać się nietypowym kształtem (np. kwadratowe talerze) czy kolorowymi wzorami, stanowiącymi rodzaj finezyjnego zdobienia. Warto też nadmienić, że współcześnie produkowana porcelana dostosowana jest do dzisiejszych potrzeb. Dzięki temu większość zastaw MariaPaula (przede wszystkim gładkich, bez złotych czy platynowych zdobień) nadaje się do mycia w zmywarce, a nawet podgrzewania w kuchence mikrofalowej.

Kolekcja MariaPaula Moderna Złota Linia

Kolekcja MariaPaula Moderna Złota Linia

Porcelana – zestawy obiadowe

Nowoczesne serwisy obiadowe znaleźć można w najróżniejszych wzorach i kształtach. Przeznaczone są one też dla różnej liczby osób. W ofercie MariaPaula znajduje się wiele zestawów przeznaczonych dla sześciu osób, które bez problemu można rozszerzyć o dodatkowe naczynia – od pojedynczych talerzy, spodków czy filiżanek, aż po półmiski czy sosjerki. Dzięki temu nie tylko łatwo skomponujesz zestaw dopasowany do indywidualnych potrzeb, ale też uzupełnisz kolekcję o brakujące elementy i odświeżysz jej design. Łącząc ze sobą różne kształty i wzory, stworzysz unikatowy i stylowy zestaw, którym z pewnością zaskoczysz swoich gości. Wybierając porcelanę na sztuki, możesz też nadać nowoczesnego wyrazu posiadanej już klasycznej kolekcji. Warto dodać, że zestawy obiadowe MariaPaula zawierają wszelkie niezbędne naczynia, które doskonale spełnią swoją funkcję podczas uroczystych przyjęć. Niektóre z nich składają się nawet z 24 elementów, gdzie oprócz talerzy znajdziesz dwie rożnej wielkości salaterki, sosjerkę, półmisek, rawier oraz wazę. Trwałość porcelany sprawi, że posłuży ona przez długie lata, nadając każdemu podanemu w niej posiłkowi wyjątkowej szlachetności.

Kolekcja MariaPaula Moderna

Kolekcja MariaPaula Moderna

Klasyka gatunku

Na tle porcelany obiadowej, klasykę wyróżnia przede wszystkim uniwersalność. Jej neutralne kolory (biele i kremy) stanowią znakomitą bazę do nieco odważniejszej dekoracji stołu. Dodatkowo klasyka sprawdza się w niemal każdym wnętrzu, niezależnie od jego stylu. Wśród tego typu porcelany znajdziemy zestawy gładkie, ale również te z delikatnymi zdobieniami. Zestawy écru nadadzą wnętrzu więcej ciepła i przytulności, jednak wystarczy wybrać kolekcję ze złotą linią, by serwis wyróżniał się większą elegancją. Natomiast gładka biała porcelana to wystawność sama w sobie, choć nawet wśród niej można znaleźć oryginalne okazy. Pamiętaj, że ręcznie robiona porcelana MariaPaula zdobiona jest prawdziwym złotem, a także platyną, co znacząco podnosi poziom jej szlachetności.

Kolekcja MariaPaula Ecru Złota Linia

Kolekcja MariaPaula Ecru Złota Linia

Współczesne piękno

Każda z kolekcji – zarówno tych klasycznych, jak i nowoczesnych – posiada swoje wyjątkowe zalety. To, którą z nich wybrać, zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji jej użytkownika. Dzięki możliwości zakupu pojedynczych naczyń porcelany MariaPaula, klasykę można dowolnie łączyć z nowoczesnością. Warto jednak wziąć pod uwagę względy praktyczne i pamiętać, że porcelana zdobiona złotem lub platyną wymaga więcej ostrożności i uwagi niż porcelana gładka czy kolorowa. Nie należy jej bowiem zbyt często myć w zmywarce, by zdobienia nie uległy uszkodzeniu.

Kolekcja MariaPaula Kantata

Kolekcja MariaPaula Kantata

Mimo wszystko, niezależnie od wyboru, porcelanowe zastawy obiadowe, a także serwisy kawowe to ponadczasowe produkty wyjątkowej jakości. Z pewnością warto mieć je w swoim domu, dopasowując zastawę do wnętrza i własnego gustu.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *