Posiadanie w swoich domowych zbiorach ręcznie dekorowanej porcelany świadczy o elegancji, prestiżu i dobrym guście właściciela. Obecnie porcelana nie wywołuje już takiego pożądania jak kiedyś, gdy Chińczycy ściśle strzegli jej receptury. Chcesz dowiedzieć się, dlaczego dawniej „białe złoto” wywoływało istną gorączkę u władców i kolekcjonerów? Zastanawiasz się, czy dziś warto zainwestować w porcelanową zastawę? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi!
Porcelana, czyli Święty Graal Europy
Porcelana zdobyła ogromną popularność zaraz po rozpoczęciu jej produkcji. W VII w. tylko Chińczycy znali recepturę produkcji tego cennego materiału i zazdrośnie jej strzegli. Pomimo licznych starań, w Europie opracowano technologię wytwarzania porcelany dopiero na początku XVIII w, kiedy Johann Friedrich Böttger, alchemik elektora saskiego i króla Polski Augusta II Mocnego, stworzył twardą białą porcelanę.
Wyjątkowe i cenne właściwości dobrej porcelany
- Niska przewodność cieplna – Twój ulubiony ciepły napój podany w porcelanowej filiżance dłużej pozostanie gorący, dzięki czemu możesz spokojnie się nim delektować.
- Duża łatwość użytkowania – wiele porcelanowych naczyń nadaje się do mycia w zmywarce, a wszelkie zanieczyszczenia umyjesz nawet bez użycia detergentów.
- Zminimalizowane ryzyko odbarwienia – w porcelanowej zastawie możesz bez obaw serwować buraczki, kawę, herbaty i inne barwiące potrawy i napoje.
- Proste przechowywanie – porcelanowe talerze i miseczki bez problemu przechowasz w szafce kuchennej, układając je kolejno na sobie.
- Różnorodność wzorów i kolorów – każdy miłośnik porcelany z pewnością znajdzie porcelanę w stylu odpowiednim dla siebie.
Krucha i kosztowna „stołowa biżuteria”
„Białe złoto” zapewne większości z nas kojarzy się z pierścionkami i kolczykami, jednak tym określeniem nazywano także porcelanę. W XVIII w. porcelanowe wyroby stanowiły niemal równowartość złota, dlatego często ofiarowywano ją najzamożniejszym, głównie monarchom. Dzisiaj Ty również możesz poczuć się jak król lub królowa. W świat elegancji i kosztowności wprowadzi Cię kolekcja porcelany MariaPaula Klasyka Złota Linia ze zdobieniami z prawdziwego złota. Najlepsi artyści porcelanowego rzemiosła ręcznie dekorują każde naczynie, co sprawia, że nabierają one niepowtarzalnego charakteru. Tak zdobiona porcelana sprawdzi się zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i na specjalnych okazjach.
Porcelana wczoraj i dziś
Kiedyś porcelana była tak cenna, że tylko nieliczni mogli sobie na nią pozwolić. „Białe złoto” przekazywano sobie z pokolenia na pokolenie, a szczęśliwe panny młode dostawały je w posagu. Dziś porcelanowe wyroby są dostępne i chociaż mogłoby się wydawać, że przez to stracą na wartości, to okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Nadal wiele osób wybiera porcelanową zastawę ze względu na jej właściwości i ponadczasowe piękno.
Trzy powody, dla których warto zainwestować w komplet polskiej porcelany:
- Szacunek dla porcelanowej tradycji i pracy wielu rąk
Metody produkcji porcelanowej zastawy są przekazywane z pokolenia na pokolenie, a nad jej tworzeniem pracują specjaliści, którzy już od początku dbają o każdy, nawet najmniejszy szczegół naczyń.
- Czysty zysk
Im starsza porcelana i im lepiej jest zachowana, tym większą wartość może zyskać. Dlatego jeśli dziś kupisz zastawę stołową znanej i cenionej wytwórni, to za jakiś czas będziesz mógł ją sprzedać z ceną wyższą niż w chwili zakupu. Słowem – czysty zysk!
- Elegancja i najwyższa jakość
Porcelana jest symbolem luksusu i elegancji. Jeśli dołączymy do tego wszystkie wcześniej wymienione właściwości, to otrzymujemy produkt idealny do użytku codziennego, jak i na specjalne okazje. Co więcej, to też doskonały pomysł na prezent! W ofercie porcelany MariaPaula znajdziesz nie tylko szykowne porcelanowe filiżanki, ale też całe serwisy obiadowe.
Inwestycja na lata
Chociaż zakup kompletu porcelany może stanowić spory wydatek, to warto pamiętać o tym, że porcelana jest ponadczasowa i cieszy się nieprzerwaną popularnością, mimo zmieniających się mód i trendów. Zacznij już dzisiaj cieszyć się pięknem i znakomitymi właściwościami porcelanowej zastawy!
Dodaj komentarz
Chcesz się przyłączyć do dyskusji?Feel free to contribute!