O marce MariaPaula

Porcelana MariaPaula, stworzona w duchu tradycji, jest wygodna i dopasowana do dzisiejszych czasów. Wiele jego elementów doskonale wpisuje się w codzienny rytm życia, a serwis prezentowany w pełnej okazałości podkreśla uroczystość i smak wyjątkowych chwil.

MariaPaula to pięć niepowtarzalnych fasonów porcelany: Klasyka dostępna w wersji białej i ecru, pełna awangardy Nova, Natura o charakterystycznej nieregularnej powierzchni oraz Moderna stylistyką nawiązująca do estetyki połowy XX w. Każda z nich dostępna jest w kilku dekoracjach, utrzymanych w różnorodnych stylach i barwach.

MariaPaula Klasyka to fason pełen gracji. Idealnie wyprofilowane owale, precyzyjne załamania na bryłach, ornament w kształcie pączka róży jako uchwyt pokrywek czy finezyjnie uformowane uszka składają się na niezwykle elegancką zastawę. Dodatkowo wykończenie filiżanek, dzbanka, mlecznika czy cukiernicy zgrabną stópką dodaje elementom smukłości.

Wersję białą charakteryzuje klasyczny, czysty kolor materiału. Starannie dobrane, wysokiej klasy skalenie i kaoliny, precyzyjnie odmierzane i mieszane w młynach, pozwalają uzyskać głęboki odcień bieli, która jest doskonałym tłem dla pełnych barw dekoracji.

Opcja ecru wyróżnia się kremowym odcieniem porcelany, dzięki któremu zyskujemy niepowtarzalny, ciepły wyraz stołowej aranżacji. Płynność linii oraz barwa porcelany przenosi nas w idealny świat harmonii, piękna i barw natury.

MariaPaula Nova to fason porcelany zachowujący charakterystyczne dla marki piękno i elegancję, ale  dedykowany klientom poszukującym zastawy stołowej o bardziej nowoczesnej formie. O harmonijnym pięknie tego fasonu stanowią: wygodne do trzymania, eleganckie ucha filiżanek, charakterystyczna stopka, wysmuklająca linię elementów serwisu, pięknie wyprofilowane kształty imbryka czy mlecznika oraz wyraźnie zarysowana linia rantu na szerokim kołnierzu naczyń.

Kolejny fason MariaPaula, o wymownej nazwie Natura, zaskakuje nas fakturą powierzchni. Wyraźnie wyczuwalna pod palcami, przypomina korę drzew i podkreśla pierwotną urodę porcelany. Celowe odejście od precyzyjnych linii i idealnie gładkich powierzchni sprawia, że fason Natura zyskuje bardziej zdecydowany charakter. Unikalny relief doskonale prezentuje się na pękatych kształtach porcelanowych elementów.

Kolekcja MariaPaula Moderna to przejaw wybitnego designu. Twórcy fasonu łamiąc konwenanse połączyli ze sobą kwadratowe kształty talerzy z owalami oraz klasyczną okrągłą formą. Geometria i opływowość elementów, idąc ze sobą w parze, zaowocowały porcelaną o modnej stylistyce, którą cechuje miękka linia i łagodne krawędzie poszczególnych elementów zastawy.

Polska porcelana MariaPaula jest lekka, cienkościenna, przez co charakteryzuje się wysoką przeświecalnością. Przejrzystość materiału uzyskiwana jest dzięki zastosowaniu najwyższej jakości surowców i profesjonalnej produkcji. Ten niezwykły efekt jest szczególnie widoczny przy ustawieniu filiżanki lub talerza pod światło.

Wybór porcelany MariaPaula gwarantuje jakość, prestiż i pełną satysfakcję z dokonanego zakupu. To dzięki niej celebrowanie posiłków zyskuje nowy, szlachetny urok. MariaPaula pozwala stworzyć odświętna atmosferę, która zyska uznanie naszych gości.

Perfekcyjne wykończenie szczegółów sprawia, że stopki nie rysują powierzchni, nie chłoną wilgoci i zanieczyszczeń, dzięki czemu zastawa pozostaje piękna przez wiele lat. Precyzyjnie uformowane rączki i uchwyty ułatwiają korzystanie z serwisu, a jednocześnie są jego ozdobą. Porcelana MariaPaula to niezwykłe rękodzieło – do jej udekorowania wykorzystano prawdziwe złoto i platynę, a dekoracje wykonano ręcznie. Każdy element kolekcji został stworzony z niezwykłym pietyzmem.

Proponujemy kilka różnych możliwości zakupu porcelany MariaPaula. Większość zestawów dostosowana jest do potrzeb 12 lub 6 osób. Oddzielnie możemy zdecydować się na zestaw kawowy oraz obiadowy. Współgrające ze sobą elementy kolekcji, można także kolekcjonować w mniejszych zestawach lub kompletować kupując je pojedynczo.

Autorski kształt porcelany zaprojektowany przez Marka Tomaszewskiego we współpracy z Altom Design Studio połączony z produkcją w polskich fabrykach porcelany jest gwarancją doskonałej klasy i jakości porcelanowych produktów.