podgrzewanie porcelany, porcelana MariaPaula Klasyka Ecru

Wiele restauracji podaje potrawy na ciepłych talerzach, aby klient mógł długo rozkoszować się gorącym i smacznym posiłkiem. Jednak czy ten sprytny pomysł możesz zastosować również w swoim domu? Okazuje się, że tak i wcale nie trzeba do tego specjalnych szuflad grzewczych. Wystarczy mikrofalówka lub piekarnik. Chcesz dowiedzieć się, czy w ten sposób możesz podgrzewać swoją porcelanę? Przeczytaj koniecznie poniższy artykuł!

Podgrzewanie potraw – materiał ma znaczenie

Przygotowywanie posiłków potrafi zająć sporo czasu, więc wiele osób wybiera gotowe danie, które można szybko podgrzać w mikrofalówce lub piekarniku, by niedługo później się nim zajadać. Tu jednak trzeba mieć na uwadze, że nie wszystkie materiały nadają się do podgrzewania ze względu na nieprzystosowanie do wysokich temperatur, co może skutkować nawet uszkodzeniem sprzętu.

Kolekcja MariaPaula Klasyka Ecru

Do mikrofalówki nie wkładaj:

  • plastikowych pojemników,
  • metalowych sztućców,
  • garnków,
  • potraw zawiniętych w folię aluminiową,
  • pojemników styropianowych,
  • pozłacanej lub posrebrzanej zastawy stołowej,
  • papierowych toreb,
  • zamkniętych naczyń.

Czy porcelanę można bezpiecznie podgrzewać w mikrofalówce lub piekarniku?

Oczywiście, że tak! Porcelana posiada wiele zalet, a jedną z nich jest wytrzymałość na wysokie temperatury (do 100°C). Trzeba tylko zwrócić uwagę na to, aby porcelanowa zastawa nie posiadała zdobień ze złota lub platyny, ponieważ mogą one spowodować iskrzenie, a w niektórych przypadkach nawet zapalenie się. Dlatego do podgrzewania potraw wybieraj takie rodzaje porcelany, które nie posiadają dekoracji.

Kolekcja MariaPaula Klasyka Ecru

W trosce o Twoje potrzeby, w naszej fabryce stworzyliśmy naczynia, które są specjalnie stworzone do zapiekania i serwowania dań, dzięki czemu łączą funkcje estetyczne i praktyczne. Porcelana MariaPaula Biała w uniwersalnym kolorze doskonale wpasuje się w każdą aranżację stołową, a co najważniejsze, będzie służyła Ci przez długie lata i łatwo utrzymasz ją w czystości, dzięki możliwości mycia w zmywarce.

Jak poprawnie podgrzewać porcelanę w piekarniku?

Naczynia porcelanowe podgrzewaj stopniowo, ponieważ nawet najlepszej jakości porcelana źle znosi skrajne wahania temperatur. Na samym początku nagrzej piekarnik do ok. 60°C, a później włóż do niego naczynia i zamknij drzwiczki. Jeśli chcesz podgrzać tylko kilka naczyń, najlepiej ustaw je obok siebie, a w przypadku większej liczby połóż je kolejno jedno na drugim. Pamiętaj, że talerze lub filiżanki znajdujące się w środku stosu będą potrzebowały więcej czasu na podgrzanie. Po kilku minutach ostrożnie wyjmij naczynia z piekarnika. I gotowe!

Kolekcja MariaPaula Klasyka Ecru

Podgrzewaj z głową – sprawdzaj oznaczenia producenta

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy dane naczynie można podgrzewać w mikrofalówce lub w piekarniku, to przed użyciem najpierw dokładnie zapoznaj się z zaleceniami producenta. Dzięki temu uzyskasz niezbędną wiedzę na temat Twojego porcelanowego zestawu, a przy tym unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *